patrona halil patronlara karşı

patron: burda dergisinin ortasından çıkar, ananelerimize ve annannelerimize göre faideli bir meşgale için elzem bi gereçtir.

ikinci anlamı içinse sakallı bir amcaya başvurmak akıllıca olur. bu amca, sermaye düzenini ve sermayedarları yerden yere vurur, yamultur, fos çıkarır. esasen “boss” tilciğinin kökeni de işte bu “foss”tur. “boşş” ve “foşş” da buradan türeme tilciklerdir.

güzide beldemizde patronlara “işveren” demek adet olmuştur. sen kimin işini kime veriyorsun birader? validenin münasip yerinden iş vermek üzere mi çıktın? bu yetkiyi sana kim verdi? sakallı amcamız bu suallere de gayet usturuplu bir izahat getirmektedir, yeter ki üşenmeyin okuyun, okutun. kişisel gelişim şeysi asıl böyle olur, ferrarisinin egzoz borusuna ot tıkadığımın bilgesi söylemez size bu acı gerçeği. cihân ârâ cihân içindedir ârâyı bilmezler / ol mâhîler ki deryâ içredir deryâyı bilmezler. yani siz, eşşek gibi çalışıp ter döken, ama patronların “işveren” olduğunu sananlar.

velhasıl, en iyi patron imamın kayığına binmiş patrondur. örnek cümleyle bu bahse bi virgül koyalım aziz hemşehrilerim: patronun olduğu yerde gül bitmez, insanlık biter.”

Reklamlar

There are no comments on this post.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: