hicabi bey mavi marmara’da

israil: hımm, aylardır yoktuk ya burada, biz yokken neler neler olmuş… bir varmış bir yokmuş, siz deyin haydut, ben diyeyim korsan –yok yok, bunlar hafif kalır– siz deyin katil, ben diyeyim orospu çocuğu bir devlet varmış, adı… adını söylemeye ne gerek var, “bundan kötüsü olamaz” diyen degüstatör misali, vicdansızlığına, yüreksizliğine, kalleşliğine, pervasızlığına ve küstahlığına bakarak şıp diye bulursunuz adını, neyse ben yine de yazayım: israil’miş adı. bu uğursuz, eli kanlı terör örgütü daha kurulurken insanlığın başına belâ olmayı kafasına koymuşmuş, nitekim de bugüne kadar dur durak vermeksizin hem bölgesinin, hem de bütün dünyanın bünyesinde kanserli bir ur gibi tahribat yaratmış. holokost’tan mavi marmara’ya uzanan süreçte, mazlumun zalime dönüşmesinin en ibretlik öyküsünü siyonistlerden dinleyebiliriz. ruhsuz, aptal, gerizekâlı golem, “emet”in (אמת, doğruluk) “e”sini daha haham bezalel onu kilden yoğururken düşürmüşmüş meğer, alnında en başından “met” (מת, ölüm) yazarmış da haberimiz yokmuşmuş. aslına bakarsanız hahamın onu kilden yoğurduğu da palavra, adım gibi eminim, sıçtığı boku sıvılaştırılmış hardal gazı, antraks, domuz sidiğiyle falan sıcak sıcak yoğurarak dikmiştir karşımıza bu iğrenç mahlûku. işte bu golem denen menfi, menhus ve mel’un yaratığın günümüzdeki resmi temsilcisine “netanyahu” denmekte. ha şunu da belirteyim unutmadan; tek bir golem yok, “yalnız ve güzel” gezegenimiz, bir diğer ismi de “ulusdevlet” olan ikiyüze yakın golemle dolu. lâkin kendine israil adını veren golem, benzerleriyle kıyas kabul etmez derecede aşşağılık, iğrenç ve korkunç.

içim nefret, tiksinti ve isyan duygularıyla dolu, lugatimizin bu maddesini sıkıntıyla yazmaya çalışıyorum, devam edemeyeceğim kusuruma bakmayın, eksik yerleri de siz tamamlayın. şunu bilir şunu söylerim ki sivil insanlık, birbiri ardından denize salacağı yüzlerce başka gemiyle kahraman mavi marmara’nın bu gözyaşartıcı güzellikteki destanını mutlu sona kavuşturamazsa ben o sivil insanlığın ağzına sıçayım.

örnek cümlemiz: “bir varmış bir yokmuş, bir de bakmışız ki masalın sonuna: israil denen ırkçı, siyonist, faşist, ruhsuz ve gerizekâlı golem, bir yokmuş pir yokmuş!”

Reklamlar

There are no comments on this post.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: